Przedłużanie i zagęszczanie rzęs

Chcesz uwodzić spojrzeniem? Przedłużone i gęste rzęsy oczarują każdego!

Światowi styliści dawno zrezygnowali już z przedłużania i zagęszczania rzęs wykonanych z grubych, nienaturalnych, plastykowych włosków. My również podążamy tą drogą. Aktualnie triumfy wiodą rzęsy stworzone z ekologicznych tworzyw, zarówno tych syntetycznych, jak i naturalnych (kauczuk), które dają bardzo naturalny efekt i są wyjątkowo praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Sztuczne rzęsy. Z czego są wykonane?

Na rynku istnieje wiele wysokiej jakości tworzyw, z których produkowane są rzęsy. Najczęściej wykonuje się je z ekologicznego włókna syntetycznego lub naturalnego, np. kauczuk. Prym wiodą sztuczne rzęsy z futra norek syberyjskich w procesie wyczesywania.

Świetnie sprawdzają się pól naturalne, pół syntetyczne nadzwyczaj lekkie włókna typu MINK, ponieważ są znacznie podatniejsze na stylizację, modelowanie i układanie. Wykonane z wysokiej jakości włókna syntetycznego i ekologicznego, dają naturalny efekt zagęszczenia rzęs i długo utrzymują się na powiece.

Dla kogo dedykowany jest zabieg?

Zabieg przedłużania rzęs polecany jest każdej kobiecie, która chce nadać swojej twarzy wyrazistości i uroku, a oczom – nowego, romantycznego i głębokiego spojrzenia. Przedłużone i zagęszczone rzęsy to niezwykła wygoda – tak wystylizowane rzęsy nie wymagają nakładania tuszu.

Niezależnie od wybranej metody efekt jest mocno widoczny i trwały, dlatego chętnie stosują go zwłaszcza kobiety, które intensywnie uprawiają sport i takie, które chcą zaoszczędzić czas przy porannym makijażu.

Na czym polega przedłużanie rzęs?

Przedłużanie rzęs to zabieg, który ostatnio coraz bardziej zyskuje na popularności. Polega on na optycznym zwiększeniu objętości rzęs i doskonale sprawdza się szczególnie wówczas, gdy nasze naturalne są słabe i jasne.

Co istotne, przedłużanie i zagęszczanie rzęs pozytywnie i bardzo wyraźnie zmienia wygląd (oprawę) oczu. Zasadniczo zabieg polega na niezwykle precyzyjnym doklejaniu sztucznej rzęsy do naturalnej, włosek po włosku. Sztuka ta wymaga nie tylko wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim praktyki i… cierpliwości.

W przeciwieństwie do doklejania kępek czy pasków sztucznych rzęs, które można kupić w każdej drogerii i przykleić je samodzielnie w domu, profesjonalne przedłużanie i zagęszczanie rzęs powinno być wykonane jedynie w salonie kosmetycznym, z dobrą renomą i sprawdzonymi opiniami.

Beauty Clinic jest takim właśnie miejscem – zabieg wykonują doświadczone kosmetyczki, które z najwyższą starannością dobiorą, odpowiednią do typu urody pacjentki, metodę przedłużania rzęs. Metodę zabiegu proponuje stylistka, która dopasuje poziom zagęszczenia do pożądanego efektu oraz możliwości fizycznych naturalnych rzęs (np. nie powinno doklejać się do słabej lub krótkiej rzęsy zbyt dużej ilości włosków, aby uniknąć efektu obciążenia).

By zabieg był jak najmniej inwazyjny dla oczu, kosmetyczka każdy włosek przykleja około 1 mm od nasady naturalnych rzęs – dzięki temu ryzyko wystąpienia ewentualnego podrażnienia czy reakcji alergicznej na klej zostaje zminimalizowane.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs odbywa się przy użyciu precyzyjnych szczypczyków pozwalających na dokładne odseparowanie każdego włoska. Zabieg wykonywany jest w pozycji leżącej na wygodnym fotelu kosmetycznym, nie jest więc – pomimo długości trwania – uciążliwy czy niekomfortowy (wiele pacjentek zasypia nawet podczas trwania zabiegu).

Czas trwania zabiegu może potrwać nawet do 3 godzin.

Przedłużanie rzęs. Jakie są efekty?

Wygląd przedłużonych i zagęszczonych rzęs niczym nie różni się od naturalnych i często nawet profesjonaliści mają problem z ich rozpoznaniem.

Sztuczne rzęsy posiadają wiele zalet, przede wszystkim piękny, zdrowy wygląd i uwodzicielskie, niezwykle kobiece podkreślenie oczu, które po zabiegu stają się optycznie większe.

Poza tym są wodoodporne, więc bez problemu można korzystać z kąpieli na basenie czy z sauny. Ponadto, kobiety po zabiegu często rezygnują z tuszowania rzęs, ponieważ oczy są wystarczająco wyraźnie podkreślone a rzęsy gęste i zachwycające.

Sztuczne rzęsy, tak jak naturalne, również wymagają codziennego mycia, najlepiej mydłem micelarnym. Pamiętajmy jednak, że nie należy intensywnie przecierać oczu, używać natłuszczających kosmetyków pielęgnacyjnych w okolicy oka, by nie osłabić działania kleju. Trzeba także uważać przy demakijażu – najlepiej zrezygnować z tłustych preparatów na bazie oleju.

Jak często powtarzać zabieg?

Powtarzalność zabiegu jest kwestią bardzo indywidualną i zależy od kondycji i struktury rzęs, ale także od potliwości skóry i wydzielanego sebum.

Należy pamiętać, że sztuczne rzęsy wypadają wraz z prawdziwymi, a więc ich wydajność uzależniona jest od naturalnego cyklu wzrostu włosa, który średnio trwa 8 tygodni.

Doklejona rzęsa może się również odkleić w wyniku uszkodzeń mechanicznych, a więc w niektórych przypadkach konieczne będzie uzupełnienie mniej więcej co 2 tygodnie. Przy zastosowaniu się do zaleceń kosmetyczki i odpowiedniej pielęgnacji, szczególnie w przypadku kobiet obdarzonych grubą strukturą włosa, przedłużenie rzęs utrzyma się nawet przez miesiąc!

Jakie są przeciwwskazania?

Głównym przeciwwskazaniem do zabiegu jest brak własnych rzęs, do których nie można przykleić sztucznych. Dodatkowo przeciwwskazaniami mogą być:

• entropia i ektropia – podwijanie się powiek
• niedawno występujące zapalenie bakteryjne lub grzybicze w obrębie oka
• choroby skóry
• jęczmień, gradówka, zapalenie spojówki, zapalenie rogówki
• operacje okulistyczne (do 6 miesięcy po zabiegu)
• makijaż permanentny (do 3 tygodni po zabiegu)
• alergia na cyjanoakryl, akryl, karbon, alkohol etylowy
• henna rzęs
• klaustrofobia i epilepsja (zabieg wymaga spokojnego leżenia)

salon-kosmetyczny-lowicz-przedluzanie-i-zageszczanie-rzes-1

Rzęsy Mink to produkt wysokiej jakości, który warto wykorzystać podczas zabiegów kosmetycznych. Zachwycają głęboką, czarną barwą oraz niezwykłą miękkością. To rzęsy syntetyczne, które dzięki precyzji wykonania oraz zastosowaniu materiału PBT (tworzywo sztuczne) przypominają naturalne rzęsy z futra norek.

salon-kosmetyczny-lowicz-przedluzanie-i-zageszczanie-rzes-3

Zasadniczo wyróżnia się 3 najczęściej stosowane metody przedłużania rzęs. Wszystkie bazują na tej samej technice, czyli doklejaniu włosków do naturalnych rzęs. Każda z metod zapewnia podobną trwałość, a różni je przede wszystkim efekt, jaki uzyskuje się z ich pomocą.

salon-kosmetyczny-lowicz-przedluzanie-i-zageszczanie-rzes-2

Metoda 1 do 1, opisywana również jako 1:1 to zdecydowanie najczęściej wybierana metoda, bo daje najbardziej naturalny efekt i jest najtańsza. Charakteryzuje się tym, że do każdej naturalnej rzęsy kosmetyczka przyczepia jeden włosek. Pozostaje metody to 2:1 oraz 3:1 (adekwatnie do metody pierwszej: do każdej naturalnej rzęsy doczepiane są odpowiednio: 2 i 3 rzęsy).

salon-kosmetyczny-lowicz-przedluzanie-i-zageszczanie-rzes-4

Przedłużanie rzęs zapewni nam zjawiskowy wygląd bez względu na to jaką mamy porę dnia czy roku. Są idealne dla osób, które nie mają czasu na codzienny makijaż i demakijaż. Dają poczucie komfortu dzięki lekkości noszenia, odmładzają spojrzenie i powiększają kształt oczu. Są grubsze i dłuższe (a przy tym wyglądają bardzo naturalnie) a także pięknie podkręcone bez konieczności używania zalotki i tuszu do rzęs.