Oczyszczanie wodorowe

Twoja skóra jest sucha i wrażliwa? Nawodnij ją!

Oczyszczanie wodorowe cieszy się ogromną popularnością w dziedzinie kosmetologii i medycyny estetycznej. Terapia wodorowa, zwana także oczyszczaniem lub peelingiem wodorowym to rewolucyjny zabieg w światowej kosmetologii. Oczyszczanie wodorowe to wieloetapowa procedura w procesie odmładzania twarzy z wykorzystaniem dobroczynnego pierwiastka wodoru. Terapia wodorem ma również działanie oczyszczające, dlatego świetnie sprawdzi się w przypadku cery tłustej i trądzikowej.

Jak działa wodór?

Znakomite właściwości regenerujące wody wodorowej zostały odkryte w przeszłości. Badania wykazały, że wykazuje ona właściwości przeciwstarzeniowe (antiaging), odtoksyczniające i poprawiające wydolność organizmu. Na tych właśnie właściwościach wody wodorowej oparto najnowszą technologię oczyszczania wodorowego.

Nawodorowana woda zawiera od 200-500 razy więcej wodoru niż woda naturalna, dzięki czemu wolne atomy wodoru mogą „przyczepić się” do wolnych rodników powodujących starzenie i dzięki reakcji chemicznej stworzyć wodę, która znakomicie zregeneruje (odmłodzi) tkankę łączną.

Dla kogo dedykowany jest zabieg?

Ze względu na dogłębne oczyszczenie i odświeżenie skóry, oczyszczanie wodorowe szczególnie polecane jest osobom, których skóra twarzy eksponowana jest na działanie zanieczyszczeń miejskich. Zabieg świetnie sprawdzi się także w przypadku cery zmęczonej, pozbawionej blasku, suchej i odwodnionej.

Co istotne, zabieg oczyszczania wodorowego z powodzeniem może być przeprowadzony u osób z cerą trądzikową oraz naczyniową. Ze względu na działanie kojące, wspomagające gojenie się ran, regulujące poziom wydzielanego sebum i łagodzenie stanów zapalnych, zabieg poprawi wygląd cery u osób borykających się z problemami trądzikowymi lub innymi niedoskonałościami skórnymi. Zabieg ten stymuluje także odbudowę i wzrost zdrowych tkanek.

Zabieg wodorowego oczyszczania skóry dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom, niezależnie od wieku. Zabieg idealnie sprawdzi się w przypadku:

• skóry zmęczonej, szarej, pozbawionej blasku
• skóry odwodnionej
• skóry wymagającej dogłębnego oczyszczenia
• skóry suchej, a także normalnej, tłustej i mieszanej, skóry trądzikowej oraz naczynkowej

Na czym polega oczyszczanie wodorowe?

Zabieg oczyszczania wodorowego polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru, które oczyszczają komórki skóry. Wodór wprowadzany jest za pomocą strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Dzięki niewielkim rozmiarom pierwiastka i małej masie, wodór może zostać wprowadzony do głębokich struktur skóry. Po dotarciu tam, eliminuje wolne rodniki, które powodują pojawianie się oznak starzenia się skóry.

Warto nadmienić, że zabiegowi oczyszczania wodorowego równolegle towarzyszy proces elektroporacji. Jest to pewien rodzaj mezoterapii, jednak bez zastosowania igieł. Dlatego zabieg jest bezpieczny i bezbolesny. Dzięki impulsom elektrycznym, które tworzą zmiany w błonach komórkowych, tworzą się mikrokanały w skórze wspomagające głębsze wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry.

Oczyszczanie wodorowe zawiera w sobie następujące etapy:

• peeling wodorowy
• oczyszczanie wodne
• aplikowanie substancji aktywnych, w tym czystego kwasu hialuronowego
• zastosowanie ultradźwięków
• zastosowanie fal radiowych
• zastosowanie głowicy ciepło/zimno stymulującej skórę do lepszego funkcjonowania

Oczyszczanie wodorowe. Jakie są efekty?

Spektakularne efekty dogłębnego oczyszczenia i nawilżenia skóry widoczne są natychmiast po zakończeniu zabiegu. Skóra jest dogłębnie nawilżona, odświeżona, zrewitalizowana i odżywiona. Ponadto, dzięki zabiegowi został usunięty zrogowaciały naskórek, pory skórne zostały oczyszczone, skóra zyskała blask i stała się delikatna i gładka. Szkodliwe wolne rodniki zostały zneutralizowane, a zatem proces starzenia się skóry został powstrzymany na pewien czas.

Czy warto poddać się zabiegowi oczyszczania wodorowego? Zdecydowanie tak, jeśli oczekujemy rezultatów, jakimi są:

• dogłębne oczyszczenie i odświeżenie skóry
• niesamowite nawilżenie i wygładzenie skóry
• wyrównanie kolorytu, rozświetlenie skóry
• poprawa elastyczności i napięcia skóry
• przywrócenie skórze blasku i młodszego wyglądu
• rewitalizacja i głębokie nawilżenie skóry
• neutralizacja wolnych rodników, a tym samym zahamowanie procesów starzenia się skóry
• wzmocnienie witalności skóry
• wygładzenie zmarszczek

Dodatkowym plusem jest fakt, iż zabieg nie wymaga żadnej rekonwalescencji po wyjściu pacjenta z gabinetu kosmetycznego.

Jak często powtarzać zabieg?

Oczyszczanie wodorowe to zabieg wyjątkowo skuteczny i przynoszący natychmiastowe rezultaty. Cały zabieg składa się z kilku etapów zależnych od indywidualnych ustaleń i oczekiwań pacjenta oraz zastosowanych preparatów.

Zabieg może być wykonywany w serii 5-8 zabiegów co 7-10 dni, jak i pojedynczo, jako zabieg tzw. bankietowy.

Jakie są przeciwwskazania?

Wodorowe oczyszczanie skóry to zabieg bezpieczny i nieinwazyjny, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania, tj.: nowotwory, alergie, cukrzyca, infekcje, epilepsja, a także nadwrażliwość na działanie prądu, aktywna opryszczka oraz instrumenty medyczne i elektroniczne obecne w ciele.

Zabieg wykluczony jest także dla kobiet w ciąży oraz w czasie karmienia piersią.

salon-kosmetyczny-lowicz-oczyszczanie-wodorowe-1

Pozytywne opinie o wodorowym oczyszczaniu skóry pochodzą zarówno od osób, którym zależało na efekcie odmłodzenia, jak i działaniu antytrądzikowym. W przypadku pacjentów o cerze wrażliwej i alergicznej, zabieg może zostać przeprowadzony z pominięciem kwasów, które potencjalnie mają działanie drażniące.

salon-kosmetyczny-lowicz-oczyszczanie-wodorowe-3

Skuteczność terapii antiaging, czyli przeciwstarzeniowej w wydaniu wykorzystującym cząsteczki aktywnego wodoru jest imponująca – każdy wykonany zabieg poprawia kondycję i elastyczność skóry, rozjaśnia przebarwienia, ujednolica cerę i dodaje twarzy blasku.

salon-kosmetyczny-lowicz-oczyszczanie-wodorowe-2

Nadmiar wolnych rodników (RFT) jest główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry – zabieg aktywnym wodorem prowadzi do zmniejszenia ich ilości do bezpiecznego poziomu.

salon-kosmetyczny-lowicz-oczyszczanie-wodorowe-4

Popularne i bezpieczne oczyszczanie wodorowe dedykowane jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, stanowi niezastąpione remedium na procesy starzenia się skóry i jej niedoskonałości.