Infuzja tlenowa

Twoja skóra jest ziemista, sucha i wiotka? Dotleń ją!

Powietrze (w dużej mierze zanieczyszczone), którym oddychamy składa się w 20% z tlenu i zaledwie niewielka jego ilość przenika bezpośrednio przez skórę i dostaje się do naszych komórek. Postępujące zanieczyszczenie powietrza tj. smog, spaliny czy inne lotne substancje chemiczne (np. formaldehyd) przyczyniają się do tego, że skóra ludzka nie jest odpowiednio dotleniona. Przewlekły niedobór tlenu może prowadzić do niedotlenienia – wówczas nasza skóra nabiera ziemistego koloru, jest wiotka i nadaje nam zmęczony, niezdrowy wygląd.

Niedotlenienie skóry. Powody?

Nasze szybkie tempo życia oraz rozmaite czynniki wpływające na zanieczyszczenie środowiska, niestety nie sprzyjają dobrej kondycji naszej skóry i bezpośrednio wpływają na jej długotrwałe niedotlenienia. Głównymi winowajcami takiego stanu rzeczy są niezdrowe nawyki, m.in:

• brak aktywności fizycznej
• wielogodzinna praca przy komputerze
• spędzanie wolnego czasu przy urządzeniach emitujących szkodliwe fale elektromagnetyczne (TV, smartfon)
• życie w ciągłym stresie i nieumiejętność wyciszenia się
• niezdrowy tryb życia i dieta
• nadwaga i otyłość

Dla kogo dedykowany jest zabieg?

Bioinfuzja tlenowa jest wskazana dla wszystkich osób, które chcą poprawić ogólną kondycję skóry. Odnotowuje się również jej dobre działanie w niektórych stanach chorobowych cery.

Zabiegi z zakresu infuzji tlenowej są bezpieczne i mogą z nich korzystać pacjenci praktycznie w każdym wieku. Infuzja tlenowa dedykowana jest głównie dla pacjentów, którzy chcą poprawić wygląd swojej twarzy bez użycia inwazyjnych metod leczenia. Infuzja tlenowa doskonale sprawdza się w kwestiach problematycznych tj.:

• skóra wrażliwa, delikatna i sucha
• przebarwienia skórne
• skóra z cechami fotostarzenia
• trądzik i blizny potrądzikowe
• blizny po przebytych chorobach (np. ospa wietrzna)

Infuzja tlenowa pozwala na szybkie osiągnięcie wyraźnych efektów, takich jak:

• wyrównanie zmarszczek i bruzd
• wygładzenie i rewitalizacja skóry
• lifting skóry wokół oczu
• podniesienie owalu twarzy
• poprawienie wyglądu ust
• zmniejszenie cieni pod oczami
• łagodzenie zmian trądzikowych
• pobudzenie procesów regeneracji skóry
• poprawa jędrności i elastyczności skóry

Na czym polega infuzja tlenowa?

Przed przystąpieniem do zabiegu wskazane jest odpowiednie przygotowanie skóry, aby mogła maksymalnie wchłonąć odżywcze składniki. Dlatego zabieg infuzji tlenowej dobrze jest poprzedzić wykonaniem delikatnego peelingu złuszczającego rogową warstwę naskórka.

Po dokładnym oczyszczeniu skóry kosmetolog ocenia stan cery i rozmawia z pacjentem o jego oczekiwaniach. Następnie dobiera odpowiednią ampułkę, która zapewni najlepsze rezultaty i wypełnia jej zawartością infuzor, po czym zbliża go na odległość 1 mm od skóry. Pracuje na jednej, a później na drugiej połowie twarzy, wtłaczając składniki aktywne w głąb skóry. Po zabiegu pacjentowi zostaje zaaplikowany żel o działaniu nawadniającym na całą twarz, ze szczególnym uwzględnieniem okolic oczu.

Infuzja tlenowa polega na podaniu za pomocą czystego tlenu aplikowanego pod ciśnieniem (tzw. tlenu hiperbarycznego), skoncentrowanych składników odżywczych przekazywanych w głąb warstw skóry. Strumień tlenu wydobywa się pod ciśnieniem ze specjalnej dyszy o bardzo cienkiej końcówce.

Kwas hialuronowy łącząc włókna kolagenu i elastyny oraz wpływając na fibroblasty, zapewnia skórze młody wygląd: jędrność, elastyczność i gładkość.

Czas trwania zabiegu wynosi ok. 60-90 minut

Infuzja tlenowa. Jakie są efekty?

Do dobroczynnych efektów dotlenienia skóry należą:

• rozjaśnienie skóry oraz wyrównanie jej kolorytu,
• wyrównanie drobnych przebarwień skórnych,
• wygładzenie zmarszczek
• poprawa owalu twarzy
• nawilżenie skóry
• poprawa metabolizmu komórek,
• ujędrnienie i uelastycznienie,
• regulacja wydzielania sebum

Ze względu na wykorzystanie naturalnego składnika, jakim jest czysty tlen, terapię można stosować praktycznie u każdego pacjenta bez względu na rodzaj skóry.

Jak często powtarzać zabieg?

Infuzja tlenowa, ze względu na pojawiające się natychmiast po zabiegu doskonale widoczne efekty nie musi być wykonywana w cyklu. Może zostać przeprowadzona jednorazowo (zabieg tzw. bankietowy), na przykład przed ważną uroczystością, tym bardziej, że pozytywne rezultaty utrzymują się nawet miesiąc.

Przy serii korzystne zmiany obecne są przez około pół roku, co należy uznać za duży sukces, zważywszy, że kuracja tlenowa na twarz jest metodą kosmetyczną bezinwazyjną i nie obciążającą organizmu. Dla osiągnięcia trwałego efektu konieczne jest wykonanie serii ok. 6 zabiegów w odstępach tygodniowych.

Taka seria zalecana jest dwa razy w roku. W celu podtrzymania uzyskanych efektów można wykonywać jeden zabieg w miesiącu.

Jakie są przeciwwskazania?

Przed zabiegiem należy poinformować kosmetyczkę o ewentualnych chorobach skórnych. Zabiegu nie wolno wykonać w przypadku alergii na jakikolwiek składnik ampułki witaminowej lub przy nawracającej egzemie i częstych podrażnieniach na kosmetyki.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są otwarte rany i niektóre stany zapalne skóry oraz widoczna opryszczka (infuzja tlenowa może spowodować rozprzestrzenienie się wirusa).

Istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na składniki kosmetyku stosowanego w trakcie zabiegu, dlatego należy wcześniej poinformować personel o wszelkich uczuleniach.

salon-kosmetyczny-lowicz-infuzja-tlenowa-1

Infuzja tlenowa to idealna pomoc dla zmęczonej i niewystarczająco dotlenionej skóry – zabieg nie tylko wpływa na regenerację tkanki i hamuje proces starzenia, również przeciwdziała rozmaitym dolegliwościom skórnym związanym z alergiami, trądzikiem czy łuszczycą.

salon-kosmetyczny-lowicz-infuzja-tlenowa-3

Infuzja tlenowa stosowana jest w celu eksploracji tlenowej głębokich warstw skóry, a tym samym aktywacji metabolizmu komórek wraz z aplikacją wartościowych substancji odżywczych na bazie kwasu hialuronowego. Pożądane rezultaty w postaci poprawy kolorytu skóry i odmłodzenia tkanek oraz jej gładkości, elastyczności i nawilżenia widoczne są natychmiast po przeprowadzeniu zabiegu.

salon-kosmetyczny-lowicz-infuzja-tlenowa-2

Składniki aktywne są odpowiednio dobrane do potrzeb danej skóry. Skuteczność tej metody polega na zastosowaniu dwóch postaci kwasu hialuronowego: niskocząsteczkowego, który przenika do głębszych warstw skóry wraz z przyłączonymi składnikami aktywnymi oraz wielkocząsteczkowego, którego zadaniem jest wiązać wilgoć z otoczenia i utrzymywać w skórze wilgoć.

salon-kosmetyczny-lowicz-infuzja-tlenowa-4

Dodatkową zaletą infuzji tlenowej jest fakt, iż jest ona całkowicie bezbolesna, przyjemna i komfortowa, a pacjent nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu. Skóra po nim jest odżywiona, nawilżona, dotleniona i rozjaśniona. Warto też pamiętać, że czysty tlen ma działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, a także doskonale oczyszcza pory skóry.