Makijaż okolicznościowy

Czas na zmianę? Zróbmy to razem!

Makijaż okolicznościowy, jest przeznaczony na specjalne wydarzenia i jest zazwyczaj intensywniejszy niż make-up tradycyjny. Cały sekret doskonałego makijażu polega na tym, że przede wszystkim powinien tworzyć spójną, harmonijną całość z kolorystyką stroju (np. sukni wieczorowej), rodzajem i kształtem biżuterii i dodatków, stylem fryzury i barwą włosów. Profesjonalny makijaż okolicznościowy podkreśli wszystkie atuty urody i ukryje ewentualne niedoskonałości a jego głównym zadaniem jest to, abyś poczuła się pewnie, wyjątkowo i kobieco!

Baw się całą noc!

Makijaż okolicznościowy jest przeznaczony na takie nietypowe okoliczności i wydarzenia jak np. wesele, studniówka, bal sylwestrowy czy niecodzienna impreza z przyjaciółmi. W takich chwilach chcemy wyglądać inaczej, niż zwykle i piękniej niż na co dzień. Chcemy wyglądać wyjątkowo a jednocześnie prezentować się stosownie do danego wydarzenia.

Beauty Spa Łowicz to salon kosmetyczny, w którym stosowane są najwyższej jakości kosmetyki jedynie znanych, światowych marek (M’onduniq, Purles, SPN nails, Nailac), co daje absolutną gwarancję, że makijaż okolicznościowy będzie wyglądał profesjonalnie i świeżo przez długie godziny spotkania lub całonocną imprezę (tego typu kosmetyki mają przedłużoną trwałość).

Makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy daje szerokie pole do zabawy kolorami, cieniami i błyszczykami, które pozwolą uzyskać ciekawy efekt połysku i blasku.

Pamiętajmy jednak, że makijaż wieczorowy na eleganckie, klasyczne okazje tj. wystawna kolacja powinien być delikatniejszy (należy zrezygnować z brokatu czy błyszczyka na powieki), a kolory należy dobrać z wyczuciem i estetyką.

Makijaż sylwestrowy

Make-up sylwestrowy, tak jak sama zabawa podczas balu, powinien być szalony i wyjątkowy niż każdy inny rodzaj makijażu. Makijaż sylwestrowy można urozmaicić drobinkami brokatu nałożonego wokół oczu, małymi perełkami przeznaczonymi specjalnie na takie okazje, które przykleja się także koło oczu oraz pudrami brązującymi, które dają efekt blasku i połysku.

Taki rodzaj makijażu powinien być wykonany jedynie za pomocą wysokiej klasy kosmetyków, które zagwarantują, że makijaż nie spłynie po wielogodzinnej zabawie na parkiecie. Istotną rolę odgrywa fluid jaki nakłada się na twarz – zalecany jest generalnie fluid matujący (doskonale zamyka pory), który nie powoduje świecenia się skóry i twarz się mniej poci i błyszczy.

Uzupełnieniem makijażu jest również nałożenie na całe ciało balsamu z brokatem, który spowoduje odbijanie światła od twarzy. Istnieje wiele możliwości wykonania tego makijażu, jednakże ze względu na jego charakter każda kobieta decyduje o formie, kolorach oraz czy będzie on odważny i ekstrawagancki, czy raczej stonowany.

Makijaż ślubny

W makijażu ślubnym „mniej znaczy więcej”. Musi on być idealnie dobrany nie tylko do stroju i typu urody panny młodej, ale również do jej charakteru – zdecydowany makijaż np. u delikatnej blondynki może wydawać się wręcz wulgarny i nie będzie miał nic wspólnego z podniosłym i wyjątkowym dniem ślubu.

W przypadku urody tzw. południowej, u kobiet z wyrazistym temperamentem i charyzmą, mocniejszy makijaż będzie wręcz wskazany, jednak przy założeniu, że ma on upiększyć kobietę a nie ukryć jej urodę i stworzyć „zamaskowaną”, pod grubą warstwą kosmetyków, twarz. Zwróćmy też uwagę, że makijaż będzie eksponowany na jasnym tle sukni – klasyczna biel uwypukli kolorystykę makijażu, dlatego też wykonując makijaż próbny i dobierając intensywność i odcienie, zawsze miejmy na uwadze ten fakt.

salon-kosmetyczny-lowicz-makijaz-okolicznosciowy-1

Makijaż wieczorowy, podobnie jak makijaż ślubny, należy do makijaży okolicznościowych. Można w nim wyodrębnić makijaż na szczególne okazje (bankiet czy uroczysta, elegancka kolacja) oraz makijaż typowo wieczorowy (bal sylwestrowy czy wyjście do teatru). Rodzaje tego makijażu różnią się nie tylko formą, ale i również niemalże nieograniczoną kolorystyką, co wiąże się z licznymi możliwościami ich wykonania.

salon-kosmetyczny-lowicz-makijaz-okolicznosciowy-2

Przed wykonaniem makijażu warto poświęcić czas na zabiegi pielęgnacyjne, tj. odpowiednie przygotowanie skóry, lekki peeling enzymatyczny, maski i serum odpowiednie do danego typu cery. Wypoczęta i czysta lekka skóra znacznie lepiej “trzyma” makijaż.