Manicure japoński

Manicure japoński? Najlepszy sposób na gładkie, błyszczące i naturalne paznokcie!

Manicure japoński, inaczej nazywany P. Shine, to zabieg, który obecnie cieszy się ogromną popularnością. Niewiele osób jednak wie, że manicure japoński powstał już 400 lat temu w Japonii, gdzie z jego dobroczynnych właściwości korzystały tamtejsze arystokratki szukające skutecznej metody na idealnie gładkie, błyszczące paznokcie, które jednocześnie zachowałyby swój naturalny wygląd. Okazało się, że nacieranie płytki odpowiednimi substancjami daje niesamowity efekt – płytka paznokcia po takim zabiegu staje się mocniejsza, gładsza i błyszczy niczym delikatnie różowa perła.

Paznokcie jak perły – piękne i mocne

Stosowane obecnie substancje odżywcze i nabłyszczające to najczęściej zawartość zestawu P. Shine, który niedawno dotarł do Polski z Japonii.

W pudełeczkach znajdują się gęste pasty (zielona i różowa) oraz specjalne szczoteczki i dwustronne pilniczki. Podczas zabiegu kolejne warstwy pasty wcierane są w płytkę paznokcia. W zestawie do manicure japońskiego znajdują się m.in. pochodząca z Morza Japońskiego krzemionka, pyłek pszczeli, keratyna oraz witaminy A+E, które jak żadne inne mają zbawienny wpływ na kondycję naszych paznokci.

Dla kogo dedykowany jest zabieg?

Manicure japoński polecany jest osobom, które mają kruche i suche, zniszczone (np. detergentami) lub łamliwe i rozdwajające się paznokcie. Warto podkreślić, że japoński manicure można wykonywać nawet u kobiet w ciąży, jest to jego ogromny atut, biorąc pod uwagę fakt, że w tym okresie panie muszą rezygnować z większości zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne.

Ze względu na to, że jest to zabieg, który nie zmienia koloru paznokci, a ma na celu ich regenerację i odżywienie, mogą go z powodzeniem stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Na czym polega manicure japoński?

Przed przystąpieniem do manicure, niezbędna jest ocena kondycji paznokci – przypadku, gdy są one w bardzo złym stanie, a ich struktura jest uszkodzona, należy zrezygnować z wykonywania tego zabiegu aż do momentu poprawy stanu płytki paznokcia. Zatem, jeśli stan paznokci pozwala na wykonanie manicure japońskiego, można przystąpić do działania.

Przed przystąpieniem do właściwego manicure japońskiego wskazane jest dokładnie oczyszczenie płytek paznokciowych i ich okolic a następnie ich zdezynfekowanie. Następnie należy zmatowić płytkę, za pomocą specjalnego pilniczka, aby substancje odżywcze mogły jak najlepiej wchłonąć się w warstwę płytki paznokciowej.

Manicure japoński polega na nacieraniu płytki paznokcia odpowiednimi kosmetykami, które widocznie poprawiają ich stan, wzmacniają je, regenerują i dodają połysku. Kosmetyki znajdujące się w zestawie bogate są między innymi w takie składniki, jak: witamina A, E, keratyna, pyłek pszczeli oraz krzemionka z Morza Japońskiego.

Składniki te odżywiają paznokcie i korzystnie wpływają na ich stan, dodatkowo ruch wykonywany podczas ich aplikowania wpływa na poprawę krążenia krwi.

Po dokładnej czynności polerowania, japoński manicure kończy się nałożeniem na dłonie odżywczego balsamu, który złagodzi, zmiękczy i nawilży skórę.

Istota manicure japońskiego polega na umiejętnym wcieraniu najpierw pasty, a potem pudru – tylko i wyłącznie w jednym kierunku i za pomocą specjalnych polerek (zielonej do pasty i różowej do pudru). Naprzemienne polerowanie negatywnie wpływa na kondycję warstwy płytki paznokciowej. Puder ma na celu zabezpieczenie, a raczej “zamknięcie” w płytce paznokci substancji, które wcześniej zostały w nie wmasowane. Przy użyciu szpatułki nakładamy odrobinę pudru na każdy paznokieć i wcieramy go drugą polerką. Na koniec musimy jeszcze pozbyć się resztek produktów, na przykład przy użyciu delikatnego pędzelka lub ściereczki.

Naturalne składniki, witaminy oraz minerały, w które bogaty jest manicure japoński, głęboko wnikają w strukturę płytki, dzięki czemu paznokcie rosną mocne i zdrowe. Aby jednak osiągnąć taki efekt wiele zależy od jego dokładnego wykonania przez specjalistkę i systematyczności osoby korzystającej z niego.

Czas wykonania zabiegu to ok. 30–40 minut.

Manicure japoński. Jakie są efekty?

Przede wszystkim japoński manicure nadaje paznokciom widoczny, naturalny połysk. Płytka paznokcia po zabiegu wygląda tak, jakby na jej powierzchnię został zaaplikowany lakier bezbarwny. Paznokcie wyglądają zdrowo, a co najważniejsze są wzmocnione, odżywione i zregenerowane.

Jak często powtarzać zabieg?

Zabieg powinien być powtarzany co około 2–3 tygodnie. Połysk widoczny na płytce utrzymuje się około 5 dni, natomiast działanie odżywcze około 2 tygodni. Manicure japońskiego nie zmywa się.

Manicure japoński a hybrydowy

Manicure japoński jest świetnym sposobem na regenerację paznokci po manicure żelowym czy hybrydowym. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach.

Po pierwsze manicure japoński nie powinien być robiony świeżo po usunięciu lakieru hybrydowego. Paznokcie są wtedy jeszcze mocno osłabione i dodatkowe pocieranie tylko bardziej by je osłabiło. Po drugie – nie należy malować paznokci również po wykonaniu manicure`u japońskiego. Warstwa ochronna pasty i pudru sprawi, że żaden lakier i tak nie utrzyma się na płytce paznokci (najlepiej jest odczekać przynajmniej 2 tygodnie).

Jakie są przeciwwskazania?

Manicure japoński to zabieg wyjątkowo nieinwazyjny i bezbolesny i nie ma większych przeciwwskazań do jego wykonania. Co istotne, nawet kobiety w ciąży mogą mieć przeprowadzony zabieg manicure japońskiego. Przeciwwskazaniami do manicure japońskiego są:

• bardzo zły stan płytki paznokciowej (zabieg należy wówczas przełożyć)
• grzybica i drożdżyca skóry oraz paznokci
• alergie na używane podczas zabiegu preparaty
• choroby wirusowe
• stany ropne, infekcje, uszkodzenia skóry

Warto pamięać, że japoński manicure można wykonywać na płytce paznokcia, która jest nieuszkodzona, a jej warstwa nie jest przetarta czy zbyt cienka.

salon-kosmetyczny-lowicz-manicure-japonski-1

Manicure japoński to świetny i niezwykle skuteczny sposób na wzmocnienie naturalnych paznokci, a efekty zależą od jego prawidłowego i dokładnego wykonania oraz systematyczności.

salon-kosmetyczny-lowicz-manicure-japonski-2

Manicure japoński bazuje na naturalnych produktach, nie stosuje się tu żadnego bezbarwnego lakieru, a więc ten wyjątkowo zbawienny zabieg dla wyglądu i struktury paznokci jest polecany często również mężczyznom.

salon-kosmetyczny-lowicz-manicure-japonski-3

Nie zaleca się malowania paznokci zaraz po wykonaniu zabiegu, można to zrobić dopiero po około 4–5 dniach od wykonania manicure japońskiego. Wynika to z faktu, że płytka paznokcia po tym zabiegu jest dość mocno natłuszczona.

salon-kosmetyczny-lowicz-manicure-japonski-4

Płytki paznokcia podczas manicure japońskiego mają dostarczoną solidną dawkę witamin A i E, keratyny, pyłku pszczelego czy krzemionki z Morza Japońskiego. Energiczne, jednokierunkowe wcieranie pasty odżywczej, spowoduje, że paznokcie będą zregenerowane, staną się mocne, piękne i lśniące, a jednocześnie będą wyglądały zdrowo i naturalnie.