Henna pudrowa

Brwi nieregularne i niewyraźne? Henna pudrowa nadchodzi z pomocą!

Brwi, podobnie jak rzęsy, nie tylko pełnią ważną funkcję ochronną dla oczu, ale mają istotny wkład w komunikacji niewerbalnej. Wyrażają nasze emocje i ekspresję twarzy, dzięki którym możemy łatwiej nawiązać relacje międzyludzkie. Ponadto, zadbane i pięknie wyregulowane symetryczne brwi potrafią zupełnie odmienić nasz wygląd. Henna pudrowa pozwala na uzyskanie optycznie gęstszych, pełniejszych łuków brwiowych, dzięki czemu twarz nabiera uroku i wyrazistości oraz jest postrzegana jako zdrowsza i atrakcyjniejsza. Zabieg stylizacji tym produktem zapewnia nie tylko zafarbowanie włosków oraz skóry, lecz posiada cenne właściwości pielęgnacyjne.

Co to jest henna pudrowa?

Henna pudrowa jest naturalnym preparatem pochodzenia roślinnego od najdawniejszych czasów używanym do barwienia ciała i włosów. Dzięki prostemu, naturalnemu składowi produkt ten nie tylko skutecznie barwi, lecz także pielęgnuje skórę i włoski dzięki zawartości minerałów i witamin.

Henna pudrowa to alternatywa dla klasycznej henny i sposób na nadanie odpowiedniego kształtu i koloru brwiom (geometria brwi). Henna pudrowa zawiera substancje wzmacniające, takie jak odżywcza witamina E i opóźniająca procesy starzenia witamina C. Stylizacja za pomocą henny pudrowej jest bezpiecznym zabiegiem i nie ma negatywnego wpływu na strukturę włosa.

Dla kogo dedykowany jest zabieg?

Zabieg daje wspaniałe efekty dla brwi, które są: słabe, przerzedzone i niewyraźne oraz pozbawionych blasku i witalności, zbyt mocno regulowanych i słabo odrastających. Henna pudrowa jest dedykowana także dla kobiet i mężczyzn, którzy mają ubytki w łuku brwiowym.

Zabieg został stworzony przede wszystkim z myślą o regeneracji, głębokiego odżywienia oraz wzmocnienia struktury brwi i przyspieszenia wzrostu nowych włosków, a także do optycznego zagęszczenia włosków w łuku brwiowym.

Na czym polega henna pudrowa?

Henna pudrowa to szeroki wachlarz odcieni i barw, które są starannie dobierane do karnacji skóry i jest to niezwykle ważny etap. Po dokonaniu wyboru, zabieg henny pudrowej w salonie kosmetycznym rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia brwi i okolic za pomocą specjalnego szamponu w piance. Bardzo ważne jest tu dokładne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń skóry, a także odpowiednie jej nawilżenie. Zbyt sucha będzie barwić się nierównomiernie, natomiast zbyt tłusta nie przyjmie odpowiednio barwnika.

Następnie, aby henna pudrowa jak najdłużej utrzymała się na skórze i włoskach, wykonuje się peeling. W celu wyznaczenia odpowiedniego kształtu brwi, kosmetyczka, za pomocą specjalnych nici, cyrkli i miarek, szkicuje na skórze rysunek, który pomaga w uzyskaniu pożądanego efektu (geometria i mapowanie brwi). Pozwala to na wyznaczenie idealnych łuków brwiowych, które współgrają z rysami i owalem twarzy.

Kolejnym krokiem jest obrysowanie brwi białą pastą zabezpieczającą kontur brwi i chroni przed wydostaniem się preparatu poza wyznaczone linie.

Po nałożeniu henny pudrowej na włoski (za pomocą specjalnego pędzelka), pozostaje ona do wyschnięcia, trwa to zwykle 15-20 minut. Po zmyciu henny tzw. removerem, kosmetyczka wykonuje klasyczną regulację brwi – zazwyczaj za pomocą wosku, pasty cukrowej, pęsety lub specjalnych do tego celu, nożyczek.

Zabieg stylizacji brwi, na który składa się: oczyszczenie, pielęgnacja, architektura, mapowanie, koloryzacja brow henną, depilacja, strzyżenie i stylizacją brwi, trwa w zależności od rodzaju brwi około 60-90 minut.

Henna pudrowa. Jakie są efekty?

Henna pudrowa jest aktywnym kosmetykiem, który pracuje na naszej skórze jeszcze przez pewien czas po zabiegu. Ostateczny kolor normuje się po upływie 24 godzin i z reguły jest nieco jaśniejszy niż bezpośrednio po farbowaniu.

Jeśli chcemy maksymalnie przedłużyć efekt stylizacji henną pudrową, warto stosować się do zaleceń pozabiegowych, które szczegółowo przekaże stylistka.

Kluczowe dla trwałości rysunku są pierwsze 24 godziny. Wskazana jest ochrona tych okolic przed preparatami do demakijażu, szamponem i odżywkami do włosów. Należy również unikać promieniowania UV, gdyż wywołuje przedwczesne blaknięcie kolorów. W czasie pierwszej doby od wykonania henny pudrowej wskazana jest więc rezygnacja ze słońca, solarium, basenu czy sauny.

Warto także zaopatrzyć się w specjalistyczny olejek do brwi po hennie pudrowej, gdyż jego regularne stosowanie doskonale odżywi brwi i przedłuży trwałość koloryzacji nawet do 6-8 tygodni.

Największym atutem zabiegu jest odżywienie włosków, które zdecydowanie szybciej rosną. Już po 1-3 zabiegach widać większą ilość włosków, w tym nowe wyrastające i uzupełniające puste miejsca. Włoski są grubsze, gęstsze i zachwycająco błyszczące.

Panowie coraz częściej również decydują się na hennę pudrową, szczególnie jeśli są posiadaczami cienkich, rzadkich brwi lub mają widoczne ubytki w łukach brwiowych. Udowodniono, że mężczyźni z gęstszymi, ale estetycznymi brwiami i wyraziście zarysowanymi łukami brwiowymi są zdecydowanie bardziej atrakcyjni dla kobiet.

Jak często powtarzać zabieg?

W celu jak najdłuższego trwania efektu gęstych i symetrycznych brwi, oprócz ścisłego stosowania się do zaleceń kosmetyczki, niezmiernie istotne jest utrwalenie kosmetyku. Bezpośrednio po wykonaniu farbowania henną powinno się nałożyć na brwi specjalny olejek roślinny, którego zadaniem jest utrwalenie powstałego w czasie zabiegu rysunku oraz odżywienie włosków.

Koloryzacja brwi oraz ich geometria zazwyczaj utrzymują się do 2 miesięcy. Oznacza to trwałość aż 8 razy dłuższą niż tradycyjna koloryzacja „zwykłą henną”, przyjmując, że trzyma się ona jedynie tydzień (w wielu przypadkach trzyma się nawet krócej i całkowicie spłukuje z włosków). Brow henna natomiast nie spłukuje się podczas kąpieli czy mycia twarzy (z siwych brwi spłukuje się w minimalnym stopniu).

Jakie są przeciwwskazania?

Henna pudrowa do brwi, podobnie jak każdy kosmetyk, może powodować reakcję alergiczną, dlatego warto minimum 48 godzin przed planowanym zabiegiem zrobić test uczuleniowy na skórze.

Do potencjalnych przeciwwskazań wykonania zabiegu henny pudrowej mogą zaliczać się:

• stan zapalny powieki lub okolic brwi
• urazy skórne, skaleczenia i otarcia łuków brwiowych
• oparzenia i opuchlizna w okolicy brwi
• łuszczyca
• zapalenie spojówek lub inne infekcje
• niedawno przebyte zabiegi operacje oczu twarzy lub głowy
• nadwrażliwość oczu
• poparzenia słoneczne/solarium
• odczyny alergiczne

salon-kosmetyczny-lowicz-henna-pudrowa-1

Klasyczna henna vs Henna Pudrowa

Henna klasyczna (tzw. farbka) ma zwykle ograniczoną ilość kolorów. W większości odmian dostępnych na rynku “henna” jest syntetyczna, nie zawiera składników odżywiających włoski, a do jej sporządzenia używana jest woda utleniona lub oxydant zawierający wodę o działaniu niszczącym i wysuszającym brwi. Farbka nie barwi mocno skóry więc produkt pokryje jedynie włoski – ciężko w takim wypadku wypełnić ubytki w łuku brwiowym.

Ponadto, w przeciwieństwie do henny pudrowej (brow henna), w zależności od skóry i pielęgnacji, henna tradycyjna utrzymuje się na włoskach jedynie przez 3-5 dni.

salon-kosmetyczny-lowicz-henna-pudrowa-2

Henna pudrowa jest produktem wegańskim, dzięki czemu koloryzacja odbywa się przy wykorzystaniu naturalnych składników. Dodatkowo brow henna występuje w całej gamie kolorów, które mogą być mieszane, dzięki czemu stylista może uzyskać kolor brwi dopasowany do karnacji i upodobań klientki lub klienta (z zabiegu korzystają często również panowie).

salon-kosmetyczny-lowicz-henna-pudrowa-3

W zależności od marki, produkty zawierają naturalne składniki, najczęściej są to m.in.: wyciąg z liści krzewu lawsonii i liści indygo, ekstrakt z drzewa kakaowego, kompleksy witamin oraz przeciwutleniacze.

salon-kosmetyczny-lowicz-henna-pudrowa-4

Co istotne, podczas wykonywania henny pudrowej nie używa się wody utlenionej, a sam zabieg połączony jest ze wstępną pielęgnacją, głębokim oczyszczeniem brwi. W celu regeneracji brwi stosowana jest keratyna, która ma rewelacyjne właściwości odżywcze. Włoski stają się miękkie, gęstsze i lśniące, a nie suche jak może się zdarzyć po klasycznej hennie.