Manicure hybrydowy

Twój zwykły lakier szybko odpryskuje? Wypróbuj manicure hybrydowy!

Paznokcie hybrydowe to w ostatnim czasie prawdziwy krzyk mody, z którego coraz częściej korzystają kobiety na całym świecie. Ich główną zaletą jest trwałość i zdecydowanie wyższa odporność na odpryskiwanie lub codzienne ścieranie (w porównaniu ze zwykłym lakierem, efekt utrzymuje się nawet do 3 tygodni) oraz możliwość wykonania niesamowicie artystycznych i niepowtarzalnych wzorków, również delikatnie wypukłych (efekt 3D).

Nie marnuj czasu na czekanie

Specjaliści, którzy opracowali rewolucyjny lakier hybrydowy do paznokci, postanowili położyć kres licznym niedogodnościom związanym z klasycznym malowaniem paznokci. Lakier hybrydowy jest wygodny w użyciu i nie sprawia problemów podczas nakładania koloru na płytkę. Ten innowacyjny lakier do paznokci pozwala zaoszczędzić czas poświęcany na suszenie świeżo pomalowanych paznokci – dzięki specjalnej lampie UV warstwa lakieru jest utwardzana nieporównywalnie szybciej niż w przypadku zwykłych lakierów.

Dla kogo dedykowany jest zabieg?

Manicure hybrydowy jest w zasadzie zabiegiem dla każdego, szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku kobiet, które są posiadaczkami zdrowych, mocnych i długich paznokci. Cały proces nie wiąże się bowiem z przedłużaniem płytki paznokcia, ale jedynie z jej pielęgnacją i staranną stylizacją.

Lakier hybrydowy sprawdza się u pań, które na co dzień pracują przy komputerze. Jest bowiem odporny na uszkodzenia mechaniczne, przebarwienia czy odczynniki chemiczne wszelkiego rodzaju. To też rozwiązanie dla kobiet, które często mają do czynienia z produktami chemicznymi.

Co ciekawe, na manicure hybrydowy mogą też postawić osoby, które mają problem z zapuszczeniem paznokci. Lakier hybrydowy bowiem skutecznie utwardza płytkę, dzięki czemu jest ona mniej podatna na pękanie.

Manicure hybrydowy doskonale zabezpiecza paznokcie przed rozdwajaniem się oraz wpływem czynników chemicznych. Jego największą zaletą jest znikoma ingerencja w płytkę paznokcia poprzez połączenie w jednym produkcie najlepszych cech lakieru oraz żelu. Lakiery hybrydowe większości profesjonalnych marek mają skład zgodny z tzw. formułą 3-free (nie zawiera trzech substancji chemicznych zidentyfikowanych jako szkodliwe), a często obecnych w lakierach starej generacji. Tę toksyczną trójkę tworzą: toluen stosowany jako rozpuszczalnik, ftalan dibutylu (DBP) stosowany jako plastyfikator oraz aldehyd mrówkowy wykorzystywany jako substancja utwardzająca paznokieć. W związku z tym manicure hybrydowy jest więc bezpieczny zarówno dla alergików jak i kobiet w ciąży.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy na pierwszy rzut oka niewiele się różni od tradycyjnego manicure. Co jednak istotne, paznokcie są jednak błyszczące, odporne na zadrapania i rozdwajanie przez długi czas. Nie tracą też blasku i charakterystycznego efektu mokrego połysku. Choć technika znana była już w kosmetyce od kilku lat, dopiero w 2010 roku, za sprawą produktu Shellac, zdobyła popularność.

Tak jak w przypadku klasycznego manicure najpierw należy usunąć skórki, a następnie nadać paznokciem odpowiednią długość i kształt. Aby uzyskać lepszy efekt płytkę paznokcia delikatnie się spiłowuje. Opiłowane paznokcie z odsuniętymi skórkami zostają zmatowione specjalnym bloczkiem. To ważne, bo u osób, których płytka jest naturalnie tłusta manicure może się nie utrzymać. Po nałożeniu warstwy żelu utwardza się go w świetle lampy UV, a następnie nakłada warstwy koloru.

Zabieg trwa od 1-1,5 godziny, w zależności czy nakładany jest jeden kolor, french, ombre, czy innego typu zdobienie np. z efektem 3D.

Manicure hybrydowy. Jakie są efekty?

Manicure hybrydowy jest z całą pewnością rozwiązaniem unikalnym i rewolucyjnym. Zabieg na dłonie i stopy może być wykonany w zasadzie tuż przed wyjściem na kolację czy imprezę, bez niepotrzebnej obawy o rozmycie lub zdarcie warstwy kosmetyku. Hybrydowy manicure na paznokciach wyschnie niemal natychmiast, tworząc gładką, nieskazitelną powierzchnię trwałego koloru.

Dodatkową i nieocenioną zaletą tej metody manicure, oprócz trwałości i wygody w noszeniu, jest wyjątkowo bogaty wachlarz kolorów lakierów hybrydowych Semilac, który pozwala tworzyć na paznokciach prawdziwe dzieła sztuki. Warto postawić na tę metodę stylizacji, ponieważ paznokcie hybrydowe to nie tylko oszczędność czasu, ale gwarancja wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne i odpryski. Zastosowanie lakieru hybrydowego nie wymaga częstego malowania paznokci, co jest szczególnie ważne dla aktywnych kobiet.

Jak często powtarzać zabieg?

Zabieg manicure hybrydowego należy powtarzać regularnie, co około 21 dni.

Jakie są przeciwwskazania?

Jednym ze zdecydowanych przeciwwskazań do wykonania zabiegu są różnego rodzaju alergie, przede wszystkim na składniki lakieru hybrydowego oraz wszelkich używanych podczas zabiegu substancji i kosmetyków. Dodatkowo ostrożne powinny być osoby z atopowym zapaleniem skóry, szczególnie tym zlokalizowanym w okolicach palców i paznokci. Dodatkowymi przeciwwskazaniami są:

• choroby bakteryjne skóry
• grzybica skóry dłoni
• drożdżyca
• łuszczyca skóry i paznokci
• wszelkie uszkodzenia naskórka w obrębie skóry rąk;
• zmiany o nieznanej etiologii
• pęknięcia, rozpadliny, otarcia naskórka, oparzenia

Samodzielny manicure hybrydowy?

Jeśli nie posiadasz zdolności artystycznych i manualnych (oraz lampy UV i wysokiej klasy lakierów oraz akcesoriów do manicure), większość ekspertów stanowczo odradzi Ci samodzielne wykonanie zabiegu. Właściwe i precyzyjne nałożenie bazy, lakieru i preparatu nawierzchniowego wymaga naprawdę sporego doświadczenia. Równie istotne jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia w taki sposób, aby jej nie uszkodzić (regeneracja paznokci może zająć nawet kilka tygodni).

Jeśli popełnimy błędy na którymś z powyższych etapów, efekt może być… opłakany – z chwilą wyschnięcia lakieru (a jest ona znacznie krótsza, niż w przypadku zwykłego lakieru do paznokci), nie można już dokonać żadnej korekty, a nieumiejętne usunięcie warstwy lakieru może doprowadzić do dalszych katastrof.

salon-kosmetyczny-lowicz-manicure-hybrydowy-1

Lakier hybrydowy jest kosmetykiem hipoalergicznym i nie zawiera takich szkodliwych składników, jak formaldehydy czy toluen.

salon-kosmetyczny-lowicz-manicure-hybrydowy-2

Metoda hybrydowa pozwala na wykonanie wszelkich rodzajów zdobień – francuski manicure (efekt naturalny), jeden kolor (matowy lub połysk) zdobiony często futurystycznymi, regularnymi liniami, a nawet daje możliwość wtapianie drobnych cyrkonii lub namalowania zabawnych postaci np. ze znanych kreskówek.

salon-kosmetyczny-lowicz-manicure-hybrydowy-3

Nie rób tego w domu!

Samodzielne usuwanie hybrydy (odrywanie czy używanie do tego acetonu) może być bardzo niebezpieczne dla łożyska i osłabić paznokieć, a w konsekwencji może dojść do wystąpienia, trudnych i długotrwałych w leczeniu, chorób płytki paznokcia.

salon-kosmetyczny-lowicz-manicure-hybrydowy-4

Profesjonalny lakier hybrydowy to gwarantowany i zaskakujący efekt WOW, który może trwać nieprzerwanie nawet do 21 dni!