Pedicure klasyczny i hybrydowy

Uwolnij stopy od bolesnych odcisków i zadbaj o paznokcie. Przyjdź na pedicure!

Nie tylko piękne dłonie, ale również wypielęgnowane stopy są uznawane za atrybut urody, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zadbane stopy poprawiają samopoczucie i dodają pewności siebie. Pedicure kosmetyczny warto wykonać przede wszystkim wówczas, gdy stopy są zaniedbane oraz mają nieestetyczny wygląd.

Zabieg polega na wygładzeniu podeszwy stóp i usunięciu wszystkich zgrubień i zrogowaceń. Po zabiegu stopy są gładkie, miękkie, skóra na nich jest odżywiona, a paznokcie ukształtowane, odżywione i błyszczące. Zabieg klasyczny często urozmaica się o dodatkowe usługi, czyli np. stylizację paznokci, które można pomalować lakierem (na jeden lub kilka kolorów lub wykonać trwalszą wersję podczas pedicure hybrydowego), wykonać pedicure francuski lub ozdobić paznokcie cyrkoniami i artystycznymi wzorami.

Jak codziennie dbać o stopy?

Dzięki codziennym, nieskomplikowanym czynnościom możemy mieć zdrowe i zadbane stopy. Systematyczna dbałość o higienę pozwala również na uniknięcie chorób skórnych takich jak grzybica. Biorąc prysznic lub kąpiel, należy zwrócić szczególną uwagę na dokładne umycie, a następnie wysuszenie skóry między palcami.

Do wygładzenia i zmiękczenia skóry służą kąpiele w wodzie z dodatkiem soli kosmetycznej. Pedicure powinien być robiony systematycznie w salonie kosmetycznym. Nieumiejętnie przeprowadzony, samodzielny zabieg może doprowadzić do skaleczeń i obtarć, które mogą narazić nasze stopy na atak grzybów i wirusów. Ponadto w salonie kosmetycznym jest wyjątkowo sterylnie, a specjalistki używają jednorazowych przyborów, wykonując m.in. zabiegi pedicure.

Dla kogo dedykowany jest zabieg?

Pedicure klasyczny to zabieg pielęgnacyjny, który polega na opiłowaniu paznokci, odsunięciu skórek oraz usunięciu zrogowaciałego naskórka. Jego dopełnieniem jest aromatyczny peeling oraz relaksujący masaż, który pobudza zmysły i pozwala się odprężyć. Na koniec zabiegu płytka paznokcia malowana jest zazwyczaj bezbarwną (lub kolorowym lakierem) odżywką bądź utwardzaczem.

Wskazaniami do wykonania pedicure kosmetycznego są więc:

• nieestetyczny wygląd stóp i paznokci
• nierówne płytki paznokciowe
• przesuszona, szorstka skóra stóp
• zgrubienia i zrogowacenia na podeszwie stóp
• uczucie zmęczenia stóp, obolałe pięty

Na czym polega pedicure klasyczny?

Zabieg pedicure powinien rozpocząć się od przeprowadzenia wywiadu, który pozwoli na dokładne zdiagnozowanie stanu stóp, w celu ustalenia przeciwwskazań i przebiegu kolejnych etapów. Zabieg zazwyczaj rozpoczynany jest od kąpieli stóp w specjalnej soli odświeżającej i zmiękczającej naskórek. Tradycyjną kąpiel stóp można zastąpić nawilżaniem parą wodną z wapozonu. Jest to delikatny sposób przygotowania stóp do pedicure. Ciepła para, nie powoduje namakania skóry, chroni ją więc przed silnym wysuszeniem poza tym zmiękcza warstwę rogową naskórka, otwiera pory skóry, rozszerza naczynia włosowate, co w efekcie poprawia ukrwienie. Kąpiel stóp można zastąpić płynem zmiękczającym.

Kolejnym i najważniejszym etapem jest: usuwanie zrogowaceń naskórka tarką lub profesjonalną frezarką z tzw. „kapturkiem ściernym”. W przypadku większych zrogowaceń, pedicurzystka stosuje odpowiedni preparat, który zmiękcza skórę i dopiero wówczas może przystąpić do etapu frezowania. Skracane są paznokcie do odpowiedniej długości i kształtu, bezboleśnie usuwane są zbędne skórki, które odsuwa się tzw. kopytkiem, a następnie wycina się precyzyjnymi cążkami.

Dopełnieniem profesjonalnego pedicure jest aromatyczny peeling, który wygładza skórę i zapewnia jej zdrowy wygląd, a następnie wykonywany jest odprężający i relaksacyjny kilkuminutowy masaż stóp. W przypadku chęci pomalowania paznokci na wybrany przez siebie kolor, pedicurzystka odtłuszcza płytki paznokci i nanosi lakier, a na koniec aplikuje się na skórę oliwkę pielęgnacyjną.

Wykonanie zabiegu pedicure klasycznego trwa ok. 60-90 minut.

Uwaga: wszystkie nasze stanowiska pracy wyposażone są w wysterylizowane narzędzia, profesjonalne kosmetyki, niezbędne środki higieniczne, specjalistyczne urządzenia oraz podnóżek, który jest zabezpieczony jednorazowym podkładem. Pedicurzystka przed przystąpieniem do zabiegu myje i dezynfekuje ręce oraz zakłada rękawiczki ochronne.

Pedicure klasyczny. Jakie są efekty?

Pedicure klasyczny znacznie wpływa na pozbycie się uczucia ociężałych i obolałych stóp oraz doskonale poprawia wygląd naturalnej płytki paznokcia i skóry stóp. Pozwala na pozbycie się zrogowaciałego naskórka, który daje o sobie znać szczególnie na piętach. Dzięki temu zabiegowi można również usunąć zgrubienia lub doskwierające i nieestetyczne odciski.

Efekty, których możemy spodziewać się po zabiegach pedicure to przede wszystkim gładka, delikatna i miła w dotyku, nawilżona i odżywiona, w pełni zregenerowana skóra. Oprócz tego, klasyczny pedicure skutecznie redukuje wszelkiego rodzaju niedoskonałości oraz leczy dolegliwości, takie jak np. modzele czy nagniotki.

Jak często powtarzać zabieg?

Stopy pokonują dziesiątki kilometrów, wykonują ciężką pracę codziennie, dlatego warto o nie dbać, pielęgnując je podczas rutynowych kąpieli, po których należy je odżywić, dedykowanymi do tego celu, nawilżającymi balsamami.

Częstotliwość wykonywania zabiegu zależy głównie od Twojej codziennej pielęgnacji stóp i stylu życia oraz rodzaju pracy. Zasadniczo, pedicure kosmetyczny należy wykonywać przynajmniej raz w miesiącu.

Jakie są przeciwwskazania?

Pedicure klasyczny, polegający w dużej mierze na pielęgnacji stóp i regeneracji skóry oraz płytki paznokci, nie ma większych przeciwwskazań, do których zaliczane zwykle są:

• nieleczona cukrzyca
• grzybica stóp i paznokci
• stany zapalne, ropne i alergiczne skóry
• choroby zakaźne
• łuszczyca skóry i paznokci
• przerwana ciągłość naskórka (świeże rany i otarcia)
• inne choroby wirusowe, bakteryjne i pasożytnicze
• problemy z krzepliwością krwi
• bardzo zły stan płytki paznokcia

Pedicure klasyczny a hybrydowy

Pedicure hybrydowy to propozycja skierowana do osób, które nie mają czasu na cotygodniową pielęgnację paznokci. Poza klasycznym zabiegiem stosuje się specjalnie, wytrzymałe lakiery, które usztywniają płytkę paznokcia oraz efektownie wyglądają. Taki pedicure utrzymuje się nawet do miesiąca i zapewnia zdrowy wygląd.

Lakier hybrydowy wyśmienicie łączy w sobie doskonałe właściwości żelu UV (wytrzymała, odporna na ścieranie powłoka) oraz lakieru (łatwa aplikacja, wysoki połysk). W przeciwieństwie do tradycyjnych żeli, pedicure hybrydowy nie niszczy i nie obciąża płytki paznokcia, wygląda naturalnie i wspomaga ochronę paznokci.

Czy wiesz, że…?

Wyróżnia się trzy rodzaje stóp: stopa egipska (najdłuższy jest pierwszy palec, reszta palców ustawiona jest w linii prostej, nachylonej ostro, palce maleją od I do V), stopa grecka (charakteryzuje się najdłuższym drugim palcem, natomiast palec III, IV i V proporcjonalnie maleją) i stopa rzymska (palec I,II i III są niemal takiej samej długości, natomiast spad zaczyna się przy palcu IV i V, które są znacznie krótsze).

salon-kosmetyczny-lowicz-pedicure-1

Pedicure francuski

Pedicure francuski składa się ze wszystkich etapów pedicure kosmetycznego, jednak w odróżnieniu od niego malowany jest szalenie modny i naturalnie wyglądający biały, cienki pasek na brzegu paznokcia, a pozostała część płytki pokrywana jest zazwyczaj lakierem bezbarwnym, różowym lub beżowym.

salon-kosmetyczny-lowicz-pedicure-2

Czy piłowanie paznokci boli?

Prawidłowo wykonany pedicure nie powinien powodować żadnego bólu czy większego dyskomfortu. Specjalistyczny sprzęt wysokiej jakości (np. wysokoobrotowa frezarka) ma za zadanie usunięcie stwardniałej skóry w taki sposób, by nasi pacjenci podczas zabiegu czuli się bezpiecznie i zrelaksowani. Poza tym, poważniejsze zgrubienia usuwa się etapami – podczas dwóch, czasem kilku wizyt.

salon-kosmetyczny-lowicz-pedicure-3

Hybrydowe dzieła sztuki

W ostatnich latach najbardziej popularny stał się artystyczny pedicure hybrydowy, nie tylko ze względu na trwałość lakieru hybrydowego, ale przede wszystkim z powodu niezliczonej ilości rozmaitych i kreatywnych możliwości dekoracyjnych, jakie daje. Wzory, zdobienia, kolory i faktury są tak różnorodne, że na paznokciach można wykonać prawdziwe dzieła sztuki, począwszy od zdobień z cyrkoniami czy innymi kamieniami, poprzez ręcznie, często indywidualnie malowane wzory, aż do zmian faktury lakieru (np. manicure sweterkowy).

salon-kosmetyczny-lowicz-pedicure-4

Lato sprzyja odkrywaniu stóp, kiedy chętnie zakładamy sandały czy klapki. Warto wiedzieć, że wiele osób ma większe lub mniejsze kompleksy na punkcie swoich stóp. Zupełnie niepotrzebnie! Wrastające paznokcie, popękane pięty, odciski czy zrogowaciały naskórek. Na szczęście większość problemów jest z kategorii rozwiązywalnych i jeszcze w tym sezonie możesz pokazać piękne, gładkie, zadbane i seksowne stopy. Wymaga to jednak cierpliwości, zaangażowania i najważniejszego… umówienia się na pedicure!