Laminacja brwi i rzęs

Niesforne brwi i proste rzęsy? Nadamy im odpowiednią grubość, długość i kształt!

Rzęsy często są jasne, przerzedzone, krótkie i proste, zamiast być gęste, długie i zalotnie podkręcone. Tusze do rzęs tylko chwilowo maskują te niedoskonałości, a efekt jest daleki od oczekiwań i ulatnia się wraz z demakijażem. Właśnie z myślą o osobach, które cenią sobie wygodę, i którym zależy na naturalnym, lecz widocznym i długotrwałym efekcie, poleca się nieinwazyjne i zupełnie bezpieczne zabiegi jakimi są lifting oraz laminacja rzęs i brwi.

Co to jest lifting rzęs?

Lifting rzęs to zabieg podniesienia i podkręcenia rzęs, który daje trwały, naturalny efekt bez użycia zalotki czy tuszu. Polecany jest zwłaszcza kobietom, których cienkie i rzadkie rzęsy rosną w linii prostej. Podczas liftingu, kosmetyczka, po oczyszczeniu i zabezpieczeniu okolic oka, zawija rzęsy na malutki, silikonowy wałeczek, po czym nakłada na włoski rzęs specjalistyczny preparat.

Dla kogo dedykowany jest zabieg?

Laminacja (laminowanie) brwi i rzęs to jeden z najpopularniejszych i lubianych ostatnio zabiegów, wykonywanych w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Przeznaczony jest dla wszystkich osób, które pragną, aby ich rzęsy czy brwi były gęste, odżywione i błyszczące. Dzięki temu spojrzenie zyskuje blasku, a same włoski doskonale się układają. Zabieg laminowania brwi to propozycja dla każdego, kto nie jest zadowolony z kształtu i ogólnego wyglądu włosków na łukach brwiowych. Laminacja brwi polecana szczególnie jest osobom, których włoski źle się układają, są cienkie, zbyt wąskie, sztywne lub szybko tracą swój kolor.

Laminowanie brwi rekomendowane jest przede wszystkim osobom, których łuki brwiowe są nieregularne, zbyt krzaczaste lub posiadają ubytki i widoczne przerzedzenia. Zabieg pozwala na dogłębną pielęgnację brwi, gdyż wykazuje działanie regenerujące oraz pielęgnacyjne.

Na czym polega laminacja brwi?

Zabieg laminowania brwi składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest dokładne przygotowanie włosków, które oczyszczane, a następnie pokrywane aktywatorem z kwasem tioglikolowym. Jest on odpowiedzialny za otworzenie łusek włosa, a co za tym idzie zmiękczenie włosków, które stają się podatne na stylizację.

Następnie nadawany jest pożądany kształt brwi, a całość pokrywana jest substancją, która utrwala uzyskany efekt. Ostatnim etapem jest pokrycie włosków preparatami o działaniu pielęgnacyjnym i regenerującym, które odbudowują strukturę włosków. Substancje wzmacniają je, pogrubiają, a także nadają blasku. Chronią również włoski przed działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki temu efekt utrzymuje się dłużej i jest wzmocniony. Dopełnieniem zabiegu może być również henna brwi z regulacją.

Dodatkowa pielęgnacja brwi po laminacji w domu pozwala na dalszą regenerację i stymulację włosków. Najlepiej, aby produkty do samodzielnego używania również zostały dopasowane do rodzaju włosków przez kosmetyczkę w salonie.

Na czym polega laminacja rzęs?

Jest to nieinwazyjny zabieg polegający na podkręceniu rzęs u ich nasady i wymodelowaniu ich kształtu. Laminowanie rzęs kończy się nałożeniem olejku keratynowego, którego zadaniem jest ochrona i zapewnienie odpowiedniego nawilżenia dla rzęs naturalnych oraz częściowa odbudowa utraconych protein. Rzęsy są nawilżone, miękkie i błyszczące, mają intensywniejszą barwę oraz są bajecznie podkręcone.

Zabieg polecany jest osobom, które nie chcą bądź nie mogą korzystać z syntetycznego przedłużania rzęs.

Laminacja brwi i rzęs. Jakie są efekty?

Laminowanie brwi i rzęs to zabieg nie tylko kosmetyczny, ale można go też zaliczyć do zabiegów leczniczych i regenerujących, ponieważ włoski są intensywnie nasycane keratyną. W efekcie są one grubsze, gęstsze, sprężyste i bardziej błyszczące.

Zniewalający efekt odżywionych i podkręconych rzęs utrzymuje się od miesiąca do nawet 60 dni. Na rzęsy po liftingu i laminacji można normalnie nakładać pełen makijaż i wykonać demakijaż. Należy jednak unikać pocierania oczu czy moczenia ich (np. podczas kąpieli w basenie czy morzu bez specjalnych okularów do pływania) – chociaż przez pierwsze kilka dni po zabiegu.

Jak często powtarzać zabieg?

Zabieg laminacji zazwyczaj trwa od 60 do 90 minut i utrzymuje się nawet do 8 tygodni. Efekt utrzyma się znacznie dłużej, gdy będą przestrzegane, przez 24h po zabiegu, ważne zalecenia. Pamiętaj, aby

• nie pocierać oczu
• unikać sauny, kąpieli
• nie moczyć rzęs
• nie korzystać z zabiegów parowych
• nie malować rzęs

Lifting rzęs można powtarzać w zależności od czasu wzrostu naszych naturalnych rzęs. Zazwyczaj jest to okres ok. 2 miesięcy.

Jakie są przeciwwskazania?

Mimo tego, że zabieg liftingu i laminacji rzęs jest w stu procentach bezpieczny i nieinwazyjny, istnieją pewne przeciwwskazania przed ich wykonywaniem. Są to:

• choroby oczu (jęczmień, zapalenie spojówek, cysty, zapalenie rogówki)
• nadmierne łzawienie i wrażliwość oczu
• chemioterapia ( wymagana zgoda lekarza)
• choroby powodujące drżenie, drgawki, mruganie powiek, niespokojne ruchy
• niedawna operacja oczu
• klaustrofobia (nie otwieramy oczu podczas zabiegu)
• retinopatia cukrzycowa
• ciążą i karmienie
• antybiotykoterapia
• spożywanie alkoholu 24h przed i po zabiegu

salon-kosmetyczny-lowicz-laminacja-brwi-i-rzes-1

Zabieg jest w 100% bezpieczny, bezbolesny, odprężający i skuteczny, a preparaty wykorzystywane do laminacji i liftingu nie podrażniają oczu ani delikatnej skóry wokół nich.

salon-kosmetyczny-lowicz-laminacja-brwi-i-rzes-2

Z szybkiego i pozytywnego efektu zadowolone są zarówno panie (które bardzo często wykonują również laminację rzęs, czyli ich podkręcenie i odżywienie), jak i panowie (mężczyźni zazwyczaj proszą o regulację brwi zbyt bujnych, które po zabiegu wyglądają estetycznie, seksownie i elegancko).

salon-kosmetyczny-lowicz-laminacja-brwi-i-rzes-3

Lifting i laminowanie rzęs wyraźnie je wydłuża, podkręca, pogrubia, odżywia oraz nadaje ciemny i wyrazisty kolor.

salon-kosmetyczny-lowicz-laminacja-brwi-i-rzes-4

Zabieg pozytywnie wpływa na kondycję i wygląd włosków, które są wzmocnione i wygładzone, dodają spojrzeniu wyrazistości i sprawiają, że twarz wygląda młodziej. Jest to zasługa tego, że włoski ułożone są “w górę” zapewniając efekt tzw. “fluffy brows”.