Na czym polega manicure japoński?
Przed przystąpieniem do manicure, niezbędna jest ocena kondycji paznokci – przypadku, gdy są one w bardzo złym stanie, a ich struktura jest uszkodzona, należy zrezygnować z wykonywania tego zabiegu aż do momentu poprawy stanu płytki paznokcia. Zatem, jeśli stan paznokci pozwala na wykonanie manicure japońskiego, można przystąpić do działania.
Przed przystąpieniem do właściwego manicure japońskiego wskazane jest dokładnie oczyszczenie płytek paznokciowych i ich okolic a następnie ich zdezynfekowanie. Następnie należy zmatowić płytkę, za pomocą specjalnego pilniczka, aby substancje odżywcze mogły jak najlepiej wchłonąć się w warstwę płytki paznokciowej.
Manicure japoński polega na nacieraniu płytki paznokcia odpowiednimi kosmetykami, które widocznie poprawiają ich stan, wzmacniają je, regenerują i dodają połysku. Kosmetyki znajdujące się w zestawie bogate są między innymi w takie składniki, jak: witamina A, E, keratyna, pyłek pszczeli oraz krzemionka z Morza Japońskiego.
Składniki te odżywiają paznokcie i korzystnie wpływają na ich stan, dodatkowo ruch wykonywany podczas ich aplikowania wpływa na poprawę krążenia krwi.
Po dokładnej czynności polerowania, japoński manicure kończy się nałożeniem na dłonie odżywczego balsamu, który złagodzi, zmiękczy i nawilży skórę.
Istota manicure japońskiego polega na umiejętnym wcieraniu najpierw pasty, a potem pudru – tylko i wyłącznie w jednym kierunku i za pomocą specjalnych polerek (zielonej do pasty i różowej do pudru). Naprzemienne polerowanie negatywnie wpływa na kondycję warstwy płytki paznokciowej. Puder ma na celu zabezpieczenie, a raczej “zamknięcie” w płytce paznokci substancji, które wcześniej zostały w nie wmasowane. Przy użyciu szpatułki nakładamy odrobinę pudru na każdy paznokieć i wcieramy go drugą polerką. Na koniec musimy jeszcze pozbyć się resztek produktów, na przykład przy użyciu delikatnego pędzelka lub ściereczki.
Naturalne składniki, witaminy oraz minerały, w które bogaty jest manicure japoński, głęboko wnikają w strukturę płytki, dzięki czemu paznokcie rosną mocne i zdrowe. Aby jednak osiągnąć taki efekt wiele zależy od jego dokładnego wykonania przez specjalistkę i systematyczności osoby korzystającej z niego.
Czas wykonania zabiegu to ok. 30–40 minut.